Cyrk Safari - Radom "Afryka" 2018. Relacja z Programu!
W niedzielę 16 września odwiedziliśmy Cyrk Safari stacjonujący w Radomiu (woj. Mazowieckie). Miasteczko Cyrku stanęło tradycyjnie na placu przy ulicy Maratońskiej tuż nad zalewem Borki. W Radomiu obejrzeliśmy dwa programy o godzinie 12.00 oraz 16.00, dlatego też tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was drodzy czytelnicy relację z obejrzanego przez naszą redakcję widowiska. Życzymy miłej lektury.
Frekwencja na pierwszym z programów wyniosła 70% natomiast na drugim był nadkomplet publiczności. Tegoroczne widowisko nosi tytuł "Afryka", zarówno o godzinie 11.30 jak i 15.30 - czyli pół godziny przed planowanym rozpoczęciem występów załoga cyrku rozpoczęła wpuszczanie zgromadzonej publiczności pod cyrkowe szapito. Chwilę później na arenie zgasły światła, pojawiła się parada rozpoczynająca cyrkowe show. Jako pierwszy na arenie pojawił się Arkadiusz Türk prezentując efektowny, dobrze dopracowany pokaz ewolucji na niskiej linie poziomej. Następnie pokaz piesków na wesoło zaprezentowali Paveł i Tina. Kilka minut później na arenie pojawił się hit sezonu 2018 - grupa akrobatyczna "Kenia Boys" z pokazem akrobatycznym na chińskich masztach - pokaz na wysokim poziomie, perfekcyjnie przygotowany jednak wymagający od artystów pełnego skupienia i precyzji. Jak na prawdziwy tradycyjny cyrk przystało nie mogło zabraknąć także zwierząt, tak więc piękny pokaz koni fryzyjskich na arenie przed radomską publicznością zaprezentował Szymon Słowik. Kolejnym punktem programu był pokaz ekwilibrystyczny na ruchomych wałkach "Rola Bola" w wykonaniu Arkadiusza Türk. Pokaz ten zakończył pierwszą część występu po czym nastąpiła 15-20 minutowa przerwa. Drugą część przedstawienia rozpoczął pokaz osiołków oraz wielbłądów (pokaz ten w pierwszym programie poprowadził Marek Sikora zaś w drugim Szymon Słowik). Następnie na arenie ponownie pojawili się akrobaci Kenia Boys tym razem w widowiskowym pokazie na skakankach. Kilka minut później przed radomską publicznością wystąpił duet Türk czyli Dorota i Arek w pokazie akrobatycznym na wysokim loopingu. Podczas przedstawienia mogliśmy zobaczyć jeszcze pokaz "duży i mały", który zaprezentował widzom Szymon Słowik oraz pokaz akrobatyczny (piramidy) - Kenia Boys. Przedstawienie poprowadził Szymon Słowik. Natomiast o dobry humor widzów podczas programu zadbali klauni Paveł oraz Tina Nefedov. Wkrótce w naszej fotogalerii ukaże się obszerna fotorelacja z przedstawienia. Zapraszamy wszystkich pod namiot Cyrku Safari w sezonie 2018!
Gala nadania tytułu Honorowego Obywatela Parku Rozrywki w Julinku - Relacja
W niedzielę 9 września w Julinku (woj. Mazowieckie) odbyła się uroczysta Gala nadania tytułów Honorowego Obywatela Parku Rozrywki Julinek 2018. Organizatorem wydarzenia były Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe w Warszawie, natomiast pomysłodawcą: Dariusz Krajewski oraz Janusz Sejbuk. Redakcja naszego Portalu miała okazję uczestniczyć w Gali dlatego też przygotowaliśmy tradycyjnie relację. Życzymy miłej lektury.
Chwilę po godzinie 12.00 na terenie małej Areny w Julinku rozpoczęto uroczystą galę nadania tytułów Honorowego Parku Rozrywki w Julinku. Nagrodzono łącznie 74 zasłużone dla Julinka osoby. W uroczystościach brali udział również pani Grażyna Ogrodnik - wiceprezes ZPR Express oraz pani Iwona Lewandowska - mama Roberta Lewandowskiego. Tuż po nadaniu tytułów nadszedł czas na część artystyczną z udziałem uczniów Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku, podczas której wystawiono przedstawienie cyrkowe pt.: "Cyrk wczoraj i dziś". Jako pierwsza na arenie wystąpiła Monika Oleksiak prezentując pokaz akrobatyczny na szarfach, następnie w pokazie żonglerki klockami wystąpił Bogdan Altukhov. Kilka minut później na arenie pojawiła się Nicol Lewicka prezentując piękny, wymagający skupienia i precyzji pokaz ekwilibrystyki. Następnie zobaczyliśmy pokaz akrobatyczny na monocyklu w miłosnym wydaniu a zaprezentowali go Monika Oleksiak oraz Bogdan Altukhov. Kolejnym punktem programu był pokaz stójkarski w wykonaniu Artura Wojtyniaka - numer ciekawy , dobrze dopracowany, na wysokim poziomie artystycznym. Przedstawienie natomiast zakończył pokaz żonglerki klasycznej maczugami, piłkami oraz kapeluszami - pokaz ten przestawił publiczności Mateusz Krajewski. Przez cały program o dobry humor widzów dbał znakomity klaun - Andrey Zharkov. Galę poprowadzili Dariusz Krajewski oraz Mateusz Krajewski zaś konferansjerem części artystycznej był Krzysztof Skrzypczak.
Wkrótce w naszej galerii ukażą się zdjęcia!
Lista Nagrodzonych:
1. p. Aureli Syweński
2. p. Wanda Manc
3. p. Alfred Małecki
4. p. Teresa Wawrzyniak
5. p. Halina Brandt
6. p. Kazimierz Dulas
7. p. Alicja Gasser
8. państwo Irena i Edmund Kuźbik
9. państwo Bogumiła i Michał Gajda
10. p. Barbara Li - U - Fa
11. p. Zdzisław Bloch
12. p. Halina Nowotna
13. p. Zygmunt Okowiński
14. państwo Alicja i Ryszard Staszewscy
15. p. Lech Bednarek
16. p. Danuta Kordium
17. państwo Barbara i Krzysztof Adamczyk
18. p. Danuta Monastyruk
19. p. Jan Sobczak
20. p. Lidia Szeibe
21. p. Wacław Łysakowski
22. p. Czesława Piotrowska - Kroczak
23. państwo Halina i Ryszard Gaber
24. państwo Alicja i Jan Sobiewscy
25. p. Zofia Komarnicka
26. p. Janusz Piotrowski
27. p. Henryka Sawicka
28. p. Ewa Lewandowska - Atanasowa
29. państwo Elżbieta i Ireneusz Świeca
30. p. Edward Mateusiak
31. p. Joanna Deon
32. państwo Krystyna Wojtyła oraz Dariusz Wojtyła
33. p. Maria Mikołajczyk
34. państwo Wioletta i Józef Ogorzałek
35. p. Krystyna Chmielewska - Wrona
36. państwo Halina i Józef Osika
37. p. Marek Saternus
38. p. Maria Zalewska
39. p. Ryszard Odolański
40. państwo Ewa i Stanisław Zalewscy
41. p. Urszula Woźniak
42. państwo Helena i Ryszard Latanowicz
43. p. Janusz Sołtykowski
44. p. Jerzy Szczepański
45. p. Ryszard Szczepański
46. p. Jolanta Ślężańska
47. p. Krzysztof Kochmański
48. p. Marek Hutnik
49. p. Jerzy Koziak
50. p. Waldemar Banasiewicz
51. p. Zbigniew Krzywicki
52. p. Barbara Niemeczek
53. p. Zdzisław Śliwka
54. p. Stanisław Piasecki
55. p. Grażyna Wałuszko
56. p. Stanisław Kowalski
57. p. Grażyna Falkowska
58. p. Piotr Piskor
59. p. Irena Zasiewska
60. Janusz Sejbuk
61. p. Grażyna Giedrojć
62. p. Anna Karpiel
63. p. Tamara Truszkowska
64. państwo Stanisława i Mieczysław Grzebieniowscy
65. p. Józef Jata
66. p. Irena Nowińska
67. państwo Wanda i Jerzy Bugajny
68. p. Krystyna Terlikowska
69. państwo Zofia i Lucjan Skrzypczak
70. p. Maria Foryś
71. państwo Maria i Jerzy Weczek
72. państwo Ewa i Czesław Kojro
73. p. Teresa Dubicka
Gala nadania tytułu Honorowego Obywatela Parku Rozrywki w Julinku - już dzisiaj!
W dniu dzisiejszym na Małej Arenie w Julinku o godzinie 12.00 odbędzie się wielka uroczysta Gala nadania tytułu Honorowego Obywatela Parku Rozrywki. Podczas trwania gali zasłużeni dla Julinka otrzymają pamiątkowe dyplomy.Przygotowano także część artystyczną w trakcie ,której będziemy mogli obejrzeć multimedialne widowisko cyrkowe "Cyrk wczoraj i dziś", przygotowane przez Agencję Artystyczną Tramp. Serdecznie Zapraszamy! Wstęp Wolny
XIX. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - Warszawa 2018! Najnowsze informacje
W sobotę 22 września w Warszawie rozpocznie się 19 edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Miasteczko festiwalowe już niebawem stanie na placu przy ulicy Górczewskiej 124, obok Centrum Handlowego "Wola Park". Jak już wcześniej wspominaliśmy tegoroczna edycja wydarzenia potrwa aż miesiąc do 28 października włącznie. Programy tradycyjnie odbywać się będą pod namiotem Katedra - czyli jednym z największych w Europie.
W dniu dzisiejszym na terenie Warszawy ruszyła reklama festiwalu. Natomiast kilka dni temu w internecie pojawiła się oficjalna strona internetowa promująca wydarzenie.
W programie zobaczymy: Koło Śmierci oraz Linę Poziomą (Los Ortis), Wielkie Show Iluzji (Kamil Zalewski z zespołem), Akrobacje na Szarfach (Żaneta&Maciej), Belkę Rosyjską (Trio Shevchenko), Latające motory FMX (Freestyle Family), Akrobacje na huśtawce, drążku oraz reki (Grupa Deiman), Ekwilibrystykę oraz pokaz psów Husky (Keely Saabel), Persz kołowy (Duo Claudio), pokaz wielbłądów oraz koni palomino (Kamil Zalewski), pokaz kóz, piesków oraz repryzy - klaun RiCO. Tegoroczny festiwal zatytułowany został nazwą "Powrót do dziecięcych lat". Przedstawienia odbywać się będą w soboty o 14.00 i 18.00 oraz w niedziele o godzinie 12.00 i 16.00. Serdecznie Zapraszamy!
XIX. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - Warszawa 2018
W sobotę 22 września rozpocznie się 19 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - Warszawa 2018. Impreza tradycyjnie potrwa miesiąc i zakończy się 28 października przedstawieniem o godzinie 16.00. Spektakle jak zawsze odbywać się będą w weekendy. Festiwalowe miasteczko stanie na placu przy ulicy Górczewskiej, tuż obok Centrum Handlowego "Wola Park". W tegorocznym festiwalowym programie zobaczymy między innymi: pokaz akrobatyczny na drążku, koło śmierci, persz kołowy, wielkie show iluzjonistyczne, pokaz latających motorów FMX, gimnastykę na szarfach, ekwilibrystykę, żonglerkę, wysoką linę poziomą a także: pokaz wielbłądów, koni palomino, kóz oraz psów rasy Husky.
Więcej informacji podamy już niebawem. Poniżej prezentujemy Państwu ulotkę promującą tegoroczny festiwal.
Wypadek w Cyrku Arena - komentarz naszej redakcji!
W dni dzisiejszym tj 28 sierpnia podczas przedstawia Cyrku Arena w Pułtusku (woj. Mazowieckie) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, jak podają lokalne media w trakcie trwania spektaklu obsunięciu uległa jedna część sektorów. Jak udało się ustalić redakcji naszego Portalu pod namiotem znajdował się nadkomplet publiczności, w związku ze zdarzeniem nie przerwano przedstawienia, a usterka została natychmiast naprawiona. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.
W sobotę 19 sierpnia br. w Legionowie (woj. Mazowieckie) wystąpił jeden z czołowych polskich cyrków - Cyrk Arena prezentując najnowsze widowisko sezonu 2018. Miasteczko cyrkowe stanęło na placu przy ulicy Słowackiego tuż obok ZUS'u. Program natomiast odbył się o godzinie 17.00. Redakcja naszego Portalu miała okazję odwiedzić Cyrk Arena podczas pobytu w Legionowie, tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was relację z obejrzanego przez nas widowiska. Życzymy więc miłej lektury!.
Chwilę po godzinie 16.30, czyli pół godziny przed planowanym rozpoczęciem widowiska ekipa techniczna cyrku rozpoczęła wpuszczanie zgromadzonej publiczności pod cyrkowe szapito. Frekwencja w Legionowie dopisała. Na zegarach wybiła godzina 17.00, więc zgasły światła a na arenie pojawiła parada bajkowych postaci tym samym rozpoczęło się przedstawienie. Pierwszym punktem programu były akrobacje na linie pionowej a zaprezentowali go widzom Svetłana i Grzegorz czyli Duet Jednoróg. Następnie na arenie wystąpił Vlad Fomenko prezentując sztrabaty, czyli numer wymagający pełnej precyzji i skupienia. Jak na tradycyjny Polski cyrk przystało, nie mogło zabraknąć również zwierząt tak więc mieszaną tresurę psów i kotów przedstawili Marina oraz Alex Krot. Kilka minut później na arenie ponownie zobaczyliśmy Duet Jednoróg, tym razem w pokazie akrobatycznym na trapezie kołowym, pokaz ten połączony został z pokazem gołębi. Przedostatnim punktem programu był pokaz zwierząt ze stajni Cyrku Arena - a zaprezentował go widzom dyrektor cyrku Mirosław Złotorowicz. Natomiast pierwszą część widowiska zakończył hit Sezonu 2018 - pokaz najprawdziwszego, 4 metrowego Transformera. Tylko w Cyrku Arena na oczach widzów zwykły samochód zmienia się w robota. To trzeba zobaczyć na żywo! Podczas 15 minutowej przerwy istniała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Transformerem. Na najmłodszych widzów czekały także przejażdżki na kucykach oraz wielbłądach. Drugą część widowiska rozpoczął pokaz ewolucji na trapezie kołowym w wykonaniu Svetłany, numer również wymagający skupienia, profesjonalizmu oraz doskonałej precyzji. Natomiast kilka minut później na arenie wystąpił Vlad Fomenko, tym razem prezentując pokaz ekwilibrystyki na drabinie. Ostatnim punktem widowiska był taniec akrobatyczny na wrotkach. Przez cały czas trwania programu o dobry humor widzów zadbał Jonathan Fuublee prezentując unikalne, profesjonalnie przygotowane repryzy. Natomiast przedstawienie poprowadziła dyrektor Cyrku Arena - Agnieszka Złotorowicz. Podsumowując program nam się bardzo podobał i Wam go polecamy. Już niebawem w naszej fotogalerii ukażą się zdjęcia z pobytu Cyrku Arena w Legionowie!
W dniach 15-16 sierpnia (środa-czwartek) w Mysiadle (woj. Mazowieckie) wystąpił Cyrk Królewski. Miasteczko cyrku stanęło na terenie bazy KPGiO przy ulicy Osiedlowej. W Mysiadle odbyły się dwa programy w środę o godzinie 17.30 oraz w czwartek o godzinie 18.00. Redakcja naszego Portalu miała okazję obejrzeć jedno z przedstawień w związku z czym przygotowaliśmy dla Państwa tradycyjnie relację z obejrzanego przez nas spektaklu. Życzymy miłej lektury!
Chwilę po godzinie 17.00 czyli pół godziny przed spektaklem załoga techniczna cyrku rozpoczęła wpuszczanie publiczności pod cyrkowe szapito. Na zegarach wybiła godzina 17.30 - zgasły światła a na arenie pojawiła się parada powitalna tym samym rozpoczęło się cyrkowe przedstawienie. Frekwencja w Mysiadle wyniosła około 70%. Pierwszym punktem programu był sensacyjny pokaz wirujących talerzy a zaprezentowali go na arenie Wioletta i Jan Szeibe. Numer ten przygotowany został według nas na wysokim poziomie artystycznym, co ciekawe pokaz połączony został z udziałem publiczności dzięki czemu na arenie prezentuje się jeszcze ciekawiej. Kilka minut później zobaczyliśmy Antypody czyli żonglerkę nogami, numer wymagający stu procentowej koncentracji oraz precyzji - a zaprezentował go przed publicznością Mysiadła dyrektor Cyrku Królewski Tadeusz Troka. W pierwszej części przedstawienia mogliśmy zobaczyć jeszcze pokaz balansu ze szkłem - Ewaryst oraz po raz pierwszy w Polsce, prosto z USA - Transformer's. Podczas 15 minutowej przerwy na najmłodszych czekały przejażdżki na kucyku wokół Areny, można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Transformer's. Drugą część przedstawienia rozpoczął Ewaryst - profesjonalnym pokazem żonglerki, pokaz ten wymaga od artysty pełnego skupienia i precyzji. Chwilę później widzów w niesamowity świat magii i iluzji z udziałem gołębi wprowadził dyrektor cyrku - Tadeusz Troka. Natomiast ostatnim punktem programu był pokaz wirujących sześcianów a zaprezentował go Seweryn. Przez cały czas trwania programu o dobry humor widzów dba duet klaunów - Briko oraz Tuptuś. Konferansjerem widowiska był Tadeusz Troka. Podsumowując spektakl nam się bardzo podobał i z całą pewnością wam go polecamy - to po prostu trzeba zobaczyć! Już wkrótce w naszej galerii ukażą się zdjęcia z pobytu Cyrku Królewski w Mysiadle
W dniu dzisiejszym tj. 14 sierpnia w Skierniewicach (woj. Łódzkie) wystąpił Cyrk Wictoria. Miasteczko cyrkowe stanęło na placu przy ulicy Szarych Szeregów na Osiedlu Widok. Program natomiast odbył się o godzinie 17.00. Redakcja naszego Portalu miała okazję obejrzeć dzisiaj najnowsze widowisko "Wictorii" podczas pobytu w Skierniewicach. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Państwa relację z obejrzanego przez nas spektaklu. Życzymy więc miłej lektury.
Chwilę po godzinie 16.30 czyli pół godziny przed planowym rozpoczęciem spektaklu ekipa techniczna cyrku rozpoczęła wpuszczanie publiczności pod cyrkowy namiot. Na zegarach wybiła godzina 17.00, zgasły światła a na arenie pojawił się prowadzący program - Stanisław Łowicki wraz z paradą bajkowych postaci, tym samym rozpoczynając cyrkowe przedstawienie. Pierwszym punktem programu był piękny, dobrze dopracowany pokaz tańca z obręczami hula hop a zaprezentowała go przed mieszkańcami Skierniewic - Lena. Następnie na arenie pojawił się klaun Robi prezentując pierwszą ze swoich repryz komicznych, a była nią "dyskoteka", zaś chwilę później zobaczyliśmy na arenie artystę areny Polskiej - Leszka Kaczmarczyka znanego także pod pseudonimem "Galaxy" w pokazie wirujących sześcianów. Numer ten wymaga od artysty profesjonalizmu oraz pełnego skupienia, ale jak widać został przygotowany na wysokim poziomie artystycznym. Kilka minut później na arenie ponownie zobaczyliśmy Lenę tym razem w pokazie akrobacji napowietrznych w sieciach. Po tylu emocjach nadszedł czas na kolejną repryzę komiczną, tym razem w repryzie "Strongman" klaun Robi wystąpił w asyście gości specjalnych programu - Maszy i Niedźwiedzia. Jak na prawdziwy tradycyjny cyrk przystało nie mogło zabraknąć także zwierząt tak więc pokaz egzotyczny zaprezentował przed mieszkańcami Skierniewic - Gin Alif czyli Stanisław Łowicki. Podczas pierwszej części spektaklu mogliśmy zobaczyć jeszcze pokaz iluzji - Ando, repryzę komiczną oraz pokaz balansu ze szkłem w wykonaniu Galaxy. Podczas przerwy na najmłodszych widzów czekały przejażdżki na kucyku wokół areny. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami bajki - Masza i Niedźwiedź. Drugą część przedstawienia rozpoczął pokaz ekwilibrystyki na wałkach duetu Robson - Robert i Galina. Pokaz ten jak zawsze zresztą wymaga od artysty pełnego poświęcenia i precyzji, lecz na arenie numer ten prezentuje się bardzo dobrze. Chwilę później pokaz psów rasy Border Collie zaprezentowali Barbara i Emil Foryś. Po tym pokazie zobaczyliśmy kolejną repryzę Klauna Robi tym razem z udziałem publiczności. Zaś kolejnym punktem programu był pokaz ewolucji na linie pionowej - Galina. Program natomiast zakończył pokaz "duży i mały" w wykonaniu Stanisława Łowickiego. Program nam się bardzo podobał i z całą pewnością Wam go polecamy. Już niebawem w naszej galerii ukażą się zdjęcia z przedstawienia Cyrku Wictoria w Skierniewicach!
Jakiś czas temu w internecie, a dokładniej na jednym z portali cyrkowych pojawiły się informacje o Cyrku Astoria, po dokładnym przeanalizowaniu okazało się,iż informacje te nie są prawdziwe. W internecie chodziły również plotki,że nowo powstały Cyrk Astoria jest Cyrkiem Vegas działającym pod nową nazwą - informacje te stanowczo dementujemy!, są to po prostu plotki oraz domysły niektórych fanów.
Pozwólcie państwo zatem,że w dzisiejszym artykule sprostowującym przybliżymy Wam nieco Cyrk Astoria, podając stu procentowo potwierdzone informacje. Cyrk Astoria powstał w tym roku i prowadzony jest przez Polaków, namiot pod,którym odbywają się przedstawienia odkupiony został w Austrii, a dokładniej od Cyrku Emilio, uszyty został natomiast we Włoszech przez firmę Scola Teloni. Jak można zauważyć epoka tzw. "showbud" w Polsce dobiega końca, właściciele stawiają na szwajcarską jakość gdyż pracowali przez ponad 10 lat i widzieli dużo pięknych, małych cyrków. Materiały promocyjne tzn ulotki, plakaty oraz plansze PCV zaprojektowane i wykonane zostały we włoskiej firmie Roberto Fazzini. Premiera widowiska odbyła się w dniu dzisiejszym w miejscowości Susiec w województwie lubelskim. Frekwencja wyniosła ponad 60%. W tegorocznym programie możemy zobaczyć między innymi Iluzję i Groteskę Iluzjonistyczną - zaprezentuje widzom Wiesław "Havis" Jaśkowski a w pokazie tanecznych transformacji wystąpi Claudia - prezentując w swoim numerze 5 rodzajów tańca towarzyskiego wraz z błyskawiczną zmianą kostiumów. Na arenie zobaczymy także rodzinę Fantik czy pokaz na szarfach oraz trapezie - Andzia Kałuża. Jednym słowem program zapowiada się ciekawie. Poniżej prezentujemy Wam kilka zdjęć z premiery oraz materiały reklamowe promujące widowisko Cyrku Astoria w sezonie 2018.
W tym sezonie Cyrk Europa wyruszył w trasę z nowym dwu masztowym namiotem. Zmieniło się wiele w logistyce i wystroju cyrku jednak jak się okazuje to nie koniec zmian, bowiem dyrekcja wciąż inwestuje a cyrk staje się jeszcze piękniejszy. Tym razem fasada cyrku zyskała nowych barw,które z całą pewnością już z daleka przyciągną wzrok potencjalnego widza. Poniżej prezentujemy Wam zdjęcie nowości w "Europie".